MobilyaVIP

Alışveriş sepetiniz boş.

Evinizi Bohem Tarzı İle Döşeyin

Birbiri ile uyumlu mobilyalar, aksesuarlardan sıkıldıysanız, zıtlıklardan yararlanın ve evinizde bohem tarzını uygulayın. Bohem tarzı yalın ile karmaşık desenleri yan yana getiriyor ve oldukça zarif bir tarz oluşturuyor. Bohem tarzı, moda ile dekorasyon dünyasında farklı bir yerde duruyor.

İnsanlar tekdüze, birbirinin aynı dekorasyonlardan sıkıldı. Artık tekdüzelikten sıkılanlar, farklı olmak ve fark yaratmak isteyenler için Bohem tarzı kurtarıcı haline geldi. Bohem tarzı özgürlüğün ve romantizmin etkilerini taşıyor. Bu da özellikle özgür bir yapıya sahip olanlar için yepyeni dekorasyonlar anlamına geliyor. Ev dekorasyonunda yapılan değişikliklerle, değişik objeler ve aksesuarlarla Bohem tarzını uygulamak çok kolay.

Bohem stilinde kullanılan farklı desenli mobilyalar ve objeler, gerçek üstü kavramlar ile birlikte evlerde yerleşik dekorasyon kurallarını yerle bir ediyor. Özellikle minimalizm tutkunu dekorasyona aşina olanlar tarafından sıklıkla eleştirilen Bohem tarzı dekorasyon ise yükselişini önlenemez bir hızla sürdürüyor. Öte yandan Zen tarzı tutkunları ise Bohem stili dekorasyonu hayranlık ve şaşkınlıkla izliyor.

Bohem tarzı dekorasyonda önemli olan farklı renk ve desendeki kumaşların mobilyalara uygulanması, farklı desenlerin ve renklerin evlerin duvarlarına uygulanmasından oluşuyor. Fakat evinizde Bohem stili dekorasyon yapmak isterken, evinizi bir karmaşalar yumağı haline getirmeyin. Seçtiğiniz ve Bohem tarza uygun kumaşların, mobilyaların birbiri ile uyumlu olması, zıt ürünlerin birbiri ile muhteşem uyumunu yakalamaya özen gösterin.

Evinizde bohem tarzını uygularken, profesyonel yardım almak, evinizde yapacağınız dekorasyon için önemlidir. Çünkü Bohem tarzı bir dekorasyon yapmak isterken evinizi sirke benzetmeyin. Bohem tarzını genellikle çok sık seyahat eden ve bu seyahatleri sırasında çeşitli objeleri toplayarak evine getiren kişilerin sıkça tercih ettiğini biliyoruz. Bohem dekorasyonunda evinizin en güzel köşesine eski bir daktilo, eski ve kullanılmayan bir telefon koyabilirsiniz.

Koltuklarınızın üzerine renkli ve bol desenli bir kırlentler koyabilir, koltuk ve kanepelerin üzerine farklı desen ve kumaş parçalarından dikilmiş örtüler koyarak Bohem tarzını belirginleştirebilirsiniz. Ayrıca salonunuzda farklı bir hava yakalamak isterseniz, yeni ve modern bir sehpanın üzerine eski ve farklı bir vazo koyabilirsiniz. Ya da evinizin bir köşesine önceki seyahatlerinizden satın aldığınız etnik, eski bir silahı duvarınıza asabilirsiniz. Bohem tarzının en önemli özelliği sıra dışı olmasıdır.

Etiketler: 
Bohem
Mobilya
Koltuk